Akademia Rosenberga

Akademia Rosenberga

wtorek, 4 września 2018

PLAN DNIA i kilka informacji . Dla Rodziców.

ROK   "RAZEM  W  ŚWIAT  WARTOŚCI" będzie się wiązał z czytanymi lekturami, wyjazdami tematycznymi, imprezami w nurcie tychże..

Dzień szkolny zaplanowaliśmy tak:

8.00-8.30 Dzieci przychodzą do szkoły                                                       
8.30-9.00 Mini Krąg (lądowanie w szkole)  - w swoich grupach, lub kl.  3i4 razem                                                                      
9.00-10.45  I Blok Edukacyjny
10.45-11.00  Śniadanie
11.00-13.45 II Blok edukacyjny
13.45-14.00  Sprzątanie w szkole
14.00-14.30 Obiad
14.30-15.30 Blok zajęć popołudniowych (zajęcia organizowane przez szkołę, ponadprogramowe tj.  sztuka, taniec,  gimnastyka korekcyjna , j. angielski/ zajęcia dodatkowo płatne: basen, rysunek 3D, joga)
15.30-17.00 zajęcia świetlicowe/bus

Bloki edukacyjne w klasie 1 i 3 to  edukacja zintegrowana plus  zajęcia w-f i angielskiego, sztuki, muzyki i dodatkowego angielskiego .
Bloki edukacyjne klasa 4 to bloki przedmiotowe plus godziny wychowawcze.
Szczegółowa siatka godzin i wymagania edukacyjne (program i podstawa ) -  otrzymacie na naszym pierwszym zebraniu.
Co potrzebne na bieżąco ( wyprawki i inne ) - powiedzą wychowawcy.


W każdy piątek będzie również KRAG - spotkanie całej obecnej w szkole społeczności ( wczoraj wyleciało mi zupełnie , aby o tym wspomnieć, ponieważ zaplątał mi się nie ten grafik, co potrzeba, ten tutaj jest aktualny ).

KRĄG jest od bieżącego roku organem szkoły, ma swój regulamin i powołany jest również do zadań, które związane są z "ocenianiem" zachowania tzn.wszyscy będziemy mieć realny wpływ na swoje wzajemne strategie zaspakajania potrzeb w taki sposób,że będziemy w dialogu o tym, jak jesteśmy współzależni, jak zachowania ( strategie ) każdego z nas mają wpływ na innych i na całą społeczność, co jest w tych strategiach wspierające dla innych ( wdzięczność i uznanie ), co jest trudne ( strata i opłakiwanie ), co jest do wypracowania ( mediacje, negocjacje ).

O tym będzie więcej na naszym pierwszym w roku zebraniu, które będzie miało za każdym razem część wspólną i części grupwe ( ze swoim wychowawcą ).


Ze względu na etat nauczyciela wychowania fizycznego (trenera piłki siatkowej, instruktora gimnastyki korekcyjnej) - zrezygnowaliśmy wstępnie z dodatkowych zajęć z judo. Zajęć ruchowych dzieci mają przewidzianych bardzo dużo, jednocześnie, jeśli będzie ochota z Waszej strony - temat jest otwarty ( może da się wcisnąć .... nie żartuję.. :).

Warto , naszym zdaniem, zatrzymać zajęcia z jogi, 3D, zacząć programowanie ( informatyka w klasie 4 to tylko kilkanaście godzin w roku ), sprawdzimy warsztaty tkactwa( nasze dzieci bardzo lubiły podobne aktywności jak szycie itp.), basen ( udało się zarezerwować tylko Bobrowiec jednak z tą samą trenerką - na tym nam zależało).

Jeśli cokolwiek będzie nam potrzebne od Was, będziemy mówić, pisać.

Cały ( cudowny i spójny z NVC ) system "oceniania" ( piszę w ten sposób, bo tak się nazywa dokument szkolny tzn.WSO Wewnątrzszkolny System Oceniania ( prawo oświatowe ) pokażemy i opiszemy Wam na pierwszym spotkaniu. Również szczegółową organizację roku. Ministerialnie jest to rok krzewienia patriotyzmu. Dobrze to wiedzieć.  :)

To,co udało nam się już zaopiekować tj. ramy organizacji i niektóre szczegóły, chcemy dopracowywać i polepszać w tym miesiącu tak, aby uwzględnić potrzeby dzieci, nauczycieli i Wasze. I tak, aby zatroszczyć się o siebie nawzajem.
"Ogarniamy" grafik, zasady współpracy, kto, kiedy z kim i w jakim celu, busa, obiady , zajęcia dodatkowe ( będą deklaracje na pół roku po zajęciach pokazowych - deklaracje składają do końca września i podpisują same dzieci i rodzice również - otrzymacie druki z sekretariatu ).

Jeśli ktoś jest  zainteresowany zieloną szkołą - piszcie do Kasi. Chcielibyśmy w maju zorganizować.

Mam nadzieję, że udało mi się przekazać to , co sprawi,że na tę chwilę będziecie spokojni o szkołę ... :)

Książki wszyscy mają, płacimy do Kasi, dzieci zostawiają je  w szkole, mogą też zabierać, pozostałe sprawy omówimy na zebraniu.
Ubezpieczenie w PZU, szkoła i nauczyciele mają OC, być może to ważne dla Was.

Telefon szkolny odbierany , kiedy nie jesteśmy zajęte z dziećmi na maksa. Kiedy jesteśmy zajęte na maksa, może nawet go nie słyszymy...
Jeśli cokolwiek Was interesuje na już a nie powiedziałam i nie napisałam tutaj, dzwońcie proszę , wszystkie telefony staram się odebrać.
Grupa messengerowa działa jako grupa informacyjna.

Pozdrawiam serdecznie.

Do zobaczenia

Agnieszka


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza