Akademia Rosenberga

Akademia Rosenberga

sobota, 10 czerwca 2017

zebranie

Bardzo Wam dziękujemy za wczorajsze szczere spotkanie.

To, co zostało ustalone:

1. Zebrania w przyszłym roku będą zaplanowane na etapie organizacji nowego roku szkolnego i daty będą podane we wrześniu. Zebrania będą raz w miesiącu. Plan pojawi się na blogu.

2. Informacje o wycieczkach będą pojawiały się co najmniej tydzień wcześniej. Chcemy doprecyzować ,że będą pojawiały się na blogu.

3. Zaproponowano stałą grupę empatii dla Rodziców, więcej o propozycji opowie Agnieszka Satalecka, prosimy zainteresowanych o kontakt.

4. Prosimy o przekazywanie informacji o tym, że dziecko nocuje/jedzie z kolegą/koleżanką do domu, dzień wcześniej. Chcemy, aby to były decyzje Rodziców, dla nas informacja o tej decyzji. Formalnie potrzebujemy zgody z podpisem.

5. Rozmawialiśmy  o misji i wizji szkoły, o tym, czego chcemy dla dzieci, w jakie kompetencje i umiejętności ma wyposażyć dzieci szkoła, co i jak robimy, aby tak się stało i czego my, jako kadra potrzebujemy od Rodziców. Zainteresowanych prosimy o kontakt osobisty / umówienie się z dyrektorką.

6. Pan od Busa będzie dostępny dla nas w przyszłym tygodniu, podamy wówczas informacje odnośnie funkcjonowania dojazdów.

7. Szkoła ma pozostać kameralna.

8. Ustalono wstępnie, chociaż już chyba po oficjalnym kręgu, godzinę zakończenia roku szkolnego na 13 00 w dniu 23 czerwca. Podamy ją wyraźnie jeszcze raz jako wydarzenie.

9. Rozmawialiśmy o tym,że wszystkie dzieci nasze są i bardzo prosimy o wyjaśnianie na bieżąco z zainteresowanymi osobami dorosłymi ( zaangażowanym nauczycielem ), to , co jest trudne, lub to, co się zadziało a Was niepokoi. Nie chcemy , aby Rodzice robili dochodzenia wśród dzieci" a kto a co a dlaczego ty....bo ty, nie rób tak, bo moje dziecko" itd. itp.  Nie chcemy takich sytuacji w szkole. Prosimy ,weźcie odpowiedzialność za Wasz niepokój, czy frustrację i rozwiążcie go w sposób bezprzemocowy, czyli nie z pozycji dorosły sędzia czy prokurator  na dziecko.

10. Dzieci, które odebraliście ze szkoły, kiedy już wejdziecie po dziecko, pozostają pod opieką Rodzica. Odpowiedzialność za dziecko leży już po Waszej stronie. Prosimy , aby wówczas wesprzeć nas w przypominaniu dzieciakom, że ogrodzenie służy jako granica i wychodzimy z placu wyłącznie furtką.
Przypomnijcie, jeśli pojawiło się jeszcze coś ważnego a nie zostało tu zapisane.


Dobrego weekendu :)

1 komentarz:

  1. Dziękuję bardzo za to podsumowanie. Nie uczestniczyłam bezpośrednio w zebraniu, ale w ten sposób dostałam odpowiedzi na moje pytania :) Dzięki!

    OdpowiedzUsuń