Akademia Rosenberga

Akademia Rosenberga

poniedziałek, 13 czerwca 2016

Dni otwarte- piknik edukacyjno - rozwojowy 11 czerwca :)

Zdjęcia wykonała nasza dyrektor administracyjna Katarzyna Makarewicz :)
Rozpoczęliśmy ZUMBĄ   - nasza Martusia jest cudowna!  

(prowadzenie Marta Kuśmirek - choreograf tańca, prowadzi w przedszkolu zajęcia taneczne )CZYTANIE  "LULU" przez autorkę książki , Anetę Ryfczyńską, która wcześniej wybawiła się z nami na zumbie :) 

  Lulu jest prawdziwą postacią. Dziewczynka w tiulowej spódnicy widzi świat sercem, widzi go takim, jaki jest. Jak każde dziecko. Lulu jest też tą częścią każdego z nas, dziecka czy dorosłego, która pragnie, byśmy byli zawsze w zgodzie ze sobą, z naszymi pragnieniami i naszą najgłębszą naturą.
To bajecznie ilustrowana fotografiami historia małej dziewczynki, która odkrywa, kim jest, i podąża za tym, ukazując po drodze dorosłym, czego oni pragną, a czego się wyrzekli. To poetycka historia dla dzieci i dorosłych o tym, że szczęśliwym można być jedynie wtedy, gdy jest się prawdziwie sobą.

Aneta Ryfczyńska – trenerka i autorka książek dla dzieci. Współautorka bloga „Przyjaciele żyrafy”,
www.przyjacielezyrafy.blogspot.com, oraz książek: „Przyjaciele żyrafy. Bajki o empatii” i „Tęskniący Zenon. Bajki o empatii”.
Zwolenniczka Porozumienia bez Przemocy (Nonviolent Communication), które zgłębia pod okiem trenerów z całego świata.

Malujemy to, co sprawia,że  nasze serca są szczęśliwe :) Kącik książki i bajki wspiera nasza Kasia Stuczyńska - prowadzi z przedszkolnymi  dziećmi terapię zajęciową


                                         


                                       


I autografy Anetki :)

Więcej o książkach w oddzielnym poście.

Wielką frajdę sprawiało nam wszystkim robienie własnych mydełek, kolorowych, pachnących, pilingujących, ozdobnych, z lawendą, z morską solą.... :) z płatkami kwiatów, co kto lubi!

No i wyczekiwana olimpiada :) Prowadziła Dorotka Kuprianowicz i Ania Grzeszczak, wiedzą, co tygryski lubią najbardziej :) :)
I zabawy przy muzyce , prowadzone przez Kasię Mięsiak, Basię Cymerman, Marlenkę Ponichterę i Agę Tomczak :)
Nasze fanki rytmiki w akcji :)
                                                      

                                                          

                                                


                                                       

                                                        
Cudowne gry edukacyjne, prowadzi nasza  Iza Frankowka , która marzyła o byciu aktorką i... nią została!  Dziś pisze scenariusze do teatrzyków dla dzieci,  w szkole i w swoim własnym autorkim projekcie!                                     

Odpoczynek :)Pokaz chustonoszenia i warsztaty masażu niemowląt , prowadzi doula Justyna Antonik. W przyszłym roku dostępne będą w przedszkolu Jej warsztaty. Szczególy niebawem.


Gry edukacyjne, dzieci wykonują je same .Wśród przekąsek. Pasta z prażonym słonecznikiem. Przepis:
gotujemy w szybkowarze jedną marchew, dwie pietruchy, duży seler, kawałek selera naciowego, liść laurowy, ziele angielskie. W tym wywarze gotujemy pół szklanki kaszy jaglanej ( część wywaru odlewamy) , dodajemy trzy garści lub więcej prażonego chwilę na masełku słonecznika, dodajemy natkę pietruszki, curry, sól, koper, trochę oleju lnianego i miksujemy . Możemy dodać wywaru , aby konsystencja była taka, jaką lubimy. Dodajemy kurkumę. Obieramy marchew, kroimy seler naciowy , pomidory, ogórki i wcinamy z pastą. Smacznego!A tu już nutella z orzechów laskowych, mleka kokosowego i syropu daktylowego, mniam :) 
Kuchcikowo na pikniku. 
Przygotowały Iza Frankowska i nasza kucharka Katarzyna Zarzycka!


:)

Było cudownie!

Dziękujemy Wszystkim Uczestnikom za przyczynienie się do wyjątkowości tego dnia. Dziękujemy za upieczone ciasteczka, za rozmowy i uśmiech, za zabawę, za dobe słowo . Za wsparcie, za uznanie, za obecność, za współpracę :) Fajnie, że byliście!

Z feedbacku wiemy, że udało się pokazać, kim jesteśmy, co , jak i w jakim celu robimy w przedszkolu, żłobku i w szkole!
Pozdrawiamy cieplutko!
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza